BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Arūnas Valinskas | Ne, čia ne Arūno pavardė

Šiandien pavyko, tiesiogine to žodžio prasme, prasibrauti į auditoriją, kurioje paskaitą skaitė Arūnas Valinskas. Tai „AIESEC Lietuva“ Vilniaus filialo organizuojama paskaita “Pramogų verslo užkulisiai”. Norinčiųjų buvo daugiau nei pajėgė sutalpinti gan didelė auditorija. Suoluose sėdėjom susispaudę, laiptai buvo nusėsti, stovinčiųjų netrūko, bet ir tai nepadėjo sutilpti visiems norintiems.
Nors oficialiai šis susitikimas buvo įvardijamas kaip paskaita, tačiau ji vyko klausimų-atsakymų forma, tad teisingiau ją vadinti tiesiog diskusija. Pasidalinsiu giliau įstrigusiais ir įdomesniais atsakymais, jų iškarpomis ar šiaip faktais apie  Arūną Valisnką, TV užkulisius.

 • “Vaikai” - taip užkulisiuose vadinami visi kiž'iukai ir pan.
 • “Mirusiojo kardiograma” - taip TV užkulisiuose vadinami BTV reitingai.
 • Valinskas pagrindė, tikriausiai, daugelio pastebėtą dalyką, jog televizijos yra susitarusios tuo pačiu metu pradėti transliuoti reklamą.
 • Pasiteisinimas Valinskienei, kai per ilgai kiurkso prie TV ekrano: “Aš gi dirbu!”. Sutikime, jog Valinskui, norint suvokti nūdienos TV situaciją, pasėdėti TV žiūrovo kėdėje būtina kaip ir ekonomistui ar finansininkui domėtis akcijų biržos naujienomis, bendrovių veiklos ataskaitomis ir pan.
 • “Popietė su Algimantu Čekuoliu” - Valinsko viena mėgstamiausių TV laidų. “A. Čekuolis - tai žmogus, mokantis ir turintis ką pasakyti.” - sako Arūnas.
 • Kas galvoja klausimus TV žaidimui “Šeši nuliai - milijonas”? O gi ponas Valinskas (tiesa, ne daugumą, bet tikrai nemažą dalį).  Įrodydamas, jog tikrai yra atsidavęs ir mylintis savo darbą žmogus, išsidavė, jog sykį, stebėdamas operos pasirodymą, sugalvojo keturis klausimus savo viktorinai. :)
 • Arūno Valinsko, vesti laidą “TV detektyvai”, nenupirktų už jokius pinigus. Jam nesuprantama, kaip toks aktorius kaip S. Siparis gali vesti tokią laidą, bei retoriškai klausia: “Kiek jam sumokėjo, jog jis veda tokią menkavertę laidą?”
 • “Auksiniai svogūnai” šiemet bus rodomi per TV3.
 • Paklaustas, kodėl išsiskyrė su LNK, Valinskas negalėjo išduoti, nes su televizija yra pasirašęs pasižadėjimo “tylėti” sutartį. Tuoj pat priminė, jog profesionalus prodiuseris - kaip NBA profesionalas. Jei krepšininkas yra geras, jis gali žaisti vienoje ar kitoje komandoje - visur bus laukiamas. Taip ir televizijos medžioja gerus prodiuserius.
 • Kokie košmarai naktį pažadina Arūną Valinską? Kad ir štai toks:  “Iki “Auksinių svogūnų” tiesioginės transliacijos lieka pusvalandis, visi jau su kostiumais, nugrimuoti, o nominacijos visiškai nesugalvotos, nepaskirtos.” Keistokas, tačiau tuo pačiu ir žiaurus košmarėlis:) Cha, o manei, jog žvaigždžių naktelės tik arba girtos, arba ramios? :)
 • Pagrindinės savybės, norint įsitvirtinti TV, yra komunikabilumas, šaltas bei įžvalgus protas, “apsiskaitymas”.  “Tik apsiskaitymas ne pasakų ar spalvinimo knygučių, kaip daugumos šiandieninių TV veidų.” -  ironizavo pramogų pasaulio liūtas.
 • Valinsko išsilavinimas - teisininkas.
 • LNK žinios prarado daug žiūrovų, pasak Arūno, todėl, jog per daug “važiavo ant” Zuoko. O susigrąžinti žiūrovą yra keliskart sunkiau, nei išlaikyti.
 • Jaunesniajai kartai, tarp kurių esu ir aš, turėtų būti naujiena, jog Arūnas Valinskas visoje Lietuvoje išpopuliarėjo dar prieš ateidamas į TV. Jis su “dviračiu” apsuko aplink Lietuvą ir su linksminamąja programa atliko ~1500(!?) pasirodymų įvairiausiuose kaimeliuose, miesteliuose ir miestuose. Per dieną atlikdavo po tris pasirodymus, taip šešias dienas per savaitę. Tačiau už vieną pasirodymą gaudavo ŠIMTĄ rublių. Dviratininkai buvo trise, o visa koncertinė atributika - tik gitaros. Pasak Valinsko, taip kaip atsisėdo universitete ant to “dviračio”, taip ir nuvažiavo per gyvenimą su juo. :)
 • Valinsko niekada nepamatysime jokiame šokių ar dainų projekte. Jis pasiūlymų, žinoma, sulaukęs buvo ne vieno, tačiau nusistatęs prieš dalyvavimą tokiuose projektuose kategoriškai neigiamai.
 • Su jaunėliu sūnumi vakarais Valinskas mėgsta palošti “Kazokus”, tai jo mėgstamiausias strateginis žaidimas. :)

Ir pabaigai, seniai žinoma tiesa, tačiau iš pačio televizininko lūpų ji tampa daug įtaigesnė: “Jei turite laisvą minutę ir turite galimybę rinktis tarp TV ir knygos, nedvejodami rinkitės knygą, tikrai nieko neprarasite. O jei jau žiūrite TV, tai būkite labiau kritiškesni ir aklai netikėkite viskuo ką matote.”

P.S. Kabutesė ne Valinsko citatos žodis žodin, o mano +- atgamintos jo frazės.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

 1. m (kleckas.lt):

  superstraipsnis. ačiū už pasiskaitymą ;)

 2. Remis (Elt.lt):

  Kaip bevertintume šią kontraversišką asmenybę ir jos kuriamus produktus, bet šis žmogelis neelinė asmenybė.

Rašyti komentarą